راهنمای ورود به کلاس مجازی آنلاین

در اینجا راهنمای ورود به کلاس مجازی آنلاین کلاس های ایران مهر قرار داده شده است و به مرور زمان تکمیل می گردد. توصیه می کنیم این صفحه را به دقت مطالعه نمایید و در صورتیکه با اجرای گام به گام این راهنما نتوانستید صفحه کلاس را باز کرده و وارد شوید، از طریق صفحه تماس با ما و یا ابزار پشتیبانی گوشه سمت چپ پایین صفحه ، مشکل خود را با ما در میان بگذارید. ما تلاش میکنیم که در کوتاهترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.
چگونه در کلاس مجازی شرکت کنیم ؟

اولین گام

اولین گام ثبت نام در دوره آموزشی مورد نظر می باشد و این کار با انتخاب دوره از بخش ثبت نام  و طی مراحل ثبت نام انجام می شود.

نکته : ثبت نام در سایت با ثبت نام در دوره متفاوت است. اگر قبلا در سایت ثبت نام نکرده اید، ایرادی ندارد. شما می توانید در مرحله آخر از ثبت نام در دوره ، ثبت نامتان را انجام دهید.

سومین گام تهیه پیش نیازهای شرکت در کلاس می باشد. این پیش نیازها شامل یک مرورگر مناسب و به روز و پلاگین های مورد نیاز اجرای کلاس مجازی می باشد.

بنابراین پس از تهیه ملزومات سخت افزاری برای ورود به کلاس مجازی، باید مراحل زیر را طی کنید :
مرحله اول :  دسترسی به اینترنت با سرعت اتصال مناسب

شما برای اتصال به کلاس نیاز به یک ارتباط مناسب با اینترنت دارید. ارتباط شما بایستی از نوع ADSL با حداقل پهنای باند ۱۲۸kbps باشد ( پهنای باند پیشنهادی ما ۲۵۶kbps می باشد).

البته در شرایط مناسب می توان از اینترنت همراه و استفاده از شبکه ارتباطی GPRS نیز استفاده کرد که بسته به شرایط خدمات اپراتور ارائه دهنده، مکان و شرایط دسترسی شما متفاوت می باشد.

از آنجاییکه امکان قطع صدای مدرس وجود دارد، این امکان برای وی فراهم می گردد که با قطع ارسال تصویر خود، دسترسی افرادی که ارتباط اینترنت آنها از پهنای باند کمتری برخوردار است نیز به محتوای کلاس فراهم گردد و صرفا با مشاهده محتوای ارائه شده و صدای سخنران، از کلاس استفاده نمایند.
مرحله دوم : استفاده از یک مرورگر مناسب

از آنجاییکه نرم افزار کلاس مجازی فرامهارت، یک نرم افزار تحت وب می باشد شما بایستی برای ورود به کلاس از یک مرورگر مناسب و به روز برای این کار استفاده کنید. مرورگرهای پیشنهادی ما و لینک دانلود آنها در زیر آمده است :
۱    Google Chrome

با کلیک بر روی لینک بالا می توانید آخرین نسخه از مرورگر محبوب گوگل کروم را  بر روی کامپیوتر خود نصب نمایید.

نکته : در صورت استفاده از این مرورگر ، نیازی به نصب FlashPlayer نخواهید داشت.
۲    FireFox

با کلیک بر روی لینک بالا آخرین نسخه از مرورگر قدرتمند FireFox را از سایت شرکت Mozilla دانلود کرده و نصب نمایید.

نکته : در صورت نصب این افزونه نصب Flash Player بر روی کامپیوتر شما الزامی است.

دانلود فلش پلیر(Flash Player)
—————
برای مرورگر Firefox, Safari, Opera – NPAPI
برای مرورگر Internet Explorer – ActiveX
برای مرورگرهای Chromium-based browsers – PPAPI
نسخه ویندوز ( مشاهده فایل فلش در ویندوز )
نسخه Mac OS X ( مشاهده فایل فلش در مکینتاش )

نکته : اساتید و مدرسین محترم می بایست از این مرورگر استفاده نمایند.
۳    Internet Exolorer
مرحله سوم : نصب افزونه های لازم برای اجرای برنامه کلاس مجازی آنلاین

برای اجرای نرم افزار کلاس مجازی بر روی دستگاه شما، بایستی پلاگین های لازم برای اجرا نیز نصب گردند.

این افزونه ها و لینک دانلود آنها نیز در زیر لیست گردیده اند:

توجه نمایید که  نصب افزونه Adobe Flash Player  برای اجرای کلاس الزامی می باشد.

دانلود افزونه Adobe Connect  برای اجرای صحیح امکانات کلاس مجازی الزامی می باشد. ( نصب این افزونه برای اساتید و ارائه دهندگان الزامی است )

مرحله چهارم : ورود به کلاس

آخرین مرحله برای شرکت در کلاس مجازی آنلاین، وارد کردن لینک ورود به کلاس و اطلاعات کاربری و در نهایت ورود به آن می باشد.

لینک ورود به هر کلاس در اطلاعات مربوط به آن دوره قرار داده شده است و ۱۵ دقیقه قبل از زمان برگزاری فعال می گردد.

اطلاعات ورود به کلاس شامل نام کاربری و کلمه عبور نیز در مراحل ثبت نام ایجاد شده و به ایمیل شما نیز ارسال می گردد. در صورت عدم ارسال این اطلاعات ( برای دوره های رایگان ) میتوانید در صفحه ورود به کلاس ابتدا گزینه Enter as a Guest  را انتخاب نموده و سپس در کادر نمایش داده شده، نام خود را ( ترحیجا به انگلیسی ) وارد نموده و بر روی کلید Enter Room کلیک کنید.
حل مشکل تایپ فارسی

با توجه به اینکه برای نرم افزار کلاس مجازی ایران مهر، از برترین نرم افزار این حوزه یعنی Adobe Connect استفاده شده و این نرم افزار با زبان فارسی هماهنگ نشده است، برای حل مشکل تایپ حروف “ی”  و   “ک”  در محیط چت کلاس مجازی آنلاین، دور راه وجود دارد،

راه اول استفاده از کلیدهای ترکیبی Shift + X برای حرف “ی”

راه دوم نصب افزونه فارسی ساز مربوطه که میتوانید آنرا از لینک زیر دانلود و نصب نمایید. این افزونه برای سیستم عامل ویندوز بوده و برای نصب آن پس از دانلود و اجرا،  فقط با دو کلیک نیاز دارید.

دانلود افزونه تایپ فارسی در کلاس مجازی

در صورتیکه پس از اجرای مراحل بالا همچنان برای ورود به کلاس مشکل داشتید می توانید از صفحه  تماس با ما  یا  از کادر پشتیبانی که در گوشه سمت چپ پایین صفحه مشاهده می کنید با ما تماس بگیرید تا مشکل شما در اسرع وقت پیگیری و رفع گردد.