مشاور استارتاپی

رخشان مهر

ز آنجاییکه ماهیت یک استارتاپ کشف و یافتن است، تیم های استارتاپی و استارتاپ ها معمولا برای توسعه کار و محصول و بازار خود دائما در حال تحقیق و اکتشاف هستند و برای اینکه بتوانند در دنیای رقابت جلوتر از دیگران باشند، باید همواره دانش و اطلاعات خود را در مسائل مربوط به خود به روز کنند. همچنین استارتاپ ها نیاز به آموزش و یادگیری مفاهیم جدید کسب و کار دارند و جستجو برای یافتن مفاهیم کسب و کار شاید فرصت زیادی را از آنها بگیرد و نتوانند بر روی آنچه که باید، تمرکز کنند.

مشاوره استارتاپ

یک مشاور استارتاپ یا مشاور کسب و کار نوپا، ضمن تسهیلگری در یافتن راهکارها، به تیم استارتاپی کمک می کند تا ایرادات خود را یافته و از بین انتخاب هایی که در زمینه های مختلف دارند، بهترین را برگزینند.

مشاوره استارتاپ در چه حوزه هایی می تواند انجام پذیرد؟

طرح کسب و کار استارتاپی

طراحی و سازماندهی یک طرح کسب و کار – بیزنس پلن (Startup Business Plan) استارتاپی خوب و قوی که بتواند مفاهیم استارتاپ شما را توضیح داده و جزئیات آنرا در قالب یک طرح تجاری قابل ارائه به جامعه سرمایه گذاران به رشته تحریر درآورد.

استارتاپ شما دقیقا چیست و چه مسئله ای را حل می کند؟

تحلیل و توسعه استارتاپ شما به طوری که عمیقا درک کنید که دقیقا نیاز بازاری که هسته استارتاپ شما آنرا کشف کرده است چیست و ارزش قابل ارائه شما به چه صورت است و همچنین چه بازاری را پوشش می دهید. مخاطبان شما چه افرادی هستند و چکونه باید آنها را توصیف کنیم. در واقع در این بخش، آنچه که در ذهن خود از استارتاپتان داشته اید شفاف تر می شود.

ارائه قوی از استارتاپ

راهکارهای داشتن یک ارائه یا Pitch خوب و قابل قبول برای داور، سرمایه گذار یا افرادی که قرار است به تیم شما بپیوندند. یک پیچ خوب و یک ارائه قوی که بتواند استارتاپ و جزئیات آنرا به خوبی بیان کند، کمک بسیار زیادی به جذب نیروی انسانی و هم تیمی کرده و همچنین به راحتی سرمایه گذار را برای سرمایه گذاری در استارتاپ شما قانع می کند.

مشاوره راه اندازی استارتاپ ( startup ) نیازی است که گاه جدی گرفته نمی شود. قبل از راه اندازی یک استارتاپ ، لازم است که تمام مسیر زیر نظر یک مشاور با تجربه طی شود تا از هرگونه اشتباه که می تواند منجر به خسارت یا شکست گردد، جلوگیری شود.

درصورتی که درحال خواندن این صفحه هستید، احتمالا به مشاوره راه اندازی کسب و کار می اندیشید و شاید بهتر باشد قبل از اقدام برای راه اندازی استارت آپ این مقاله را تا آخر مطالعه نمایید.

البته با مشاوره راه اندازی کسب و کار نمی شود تضمین کرد که حتما به موفقیت صد درصد می توان رسید. با این حال، اگر در این زمینه تجربه کافی ندارید، باید بگویم که متاسفانه احتمال شکست طرح شما بسیار بالاست.

نیمی از استارتاپ ها در همان سال اول شکست می خورند. پس پیشاپیش به شما هشدار می دهم که مراقب باشید ورشکستگی سراغ شما هم نیاید. بنابراین اکیدا توصیه می کنم قبل از شروع چنین کار خطیری، حتما مشاوره راه اندازی استارتاپ درخواست کنید یا حداقل به صورت تلفنی نیم ساعت مشاوره استارتاپ بگیرید تا جلوی اشتباهاتتان از قبل گرفته شود.

دلایل شکست استارتاپ ها


مشاوره راه اندازی استارت آپ برای جلوگیری از شکست استارتاپ ضروری است. البته دلایل شکست استارتاپ ها خارج از حوصله این مقاله است، با این حال مهمترین دلایل را در اینجا باهم مرور می کنیم تا به ارزش مشاوره راه اندازی استارتاپ برسیم:

راه اندازی استارتاپ به خاطر عشق به کدنویسی


بیشتر استارتاپ ها در همان سال اول شکست می خورند و مهمترین و اولین دلیل آن همین است که به خاطر عشق و علاقه شدید کارآفرین های اینترنتی، به کدنویسی و برنامه نویسی استارت آپ را شروع می کنند. اما به تدریج متوجه می شوند که کدنویسی بخش کوچکی از ماجراست. و بخش بزرگتری وجود دارد که از آن غافل بوده اند.

به همین دلیل ساده لطفا قبل از حتی فکر کردن به این موضوع، به فکر مشاوره راه اندازی استارتاپ باشید. این از مهمترین تصمیماتی است که می توانید بگیرید. شاید با یک جلمه مشاور حرفه ای استارتاپ ، زندگیتان متحول شود.

هدف غیر واقع بینانه دارید
می دانید که بیشتر کارآفرینان استارتاپ ها، سن زیر ۲۸ سال دارند. یعنی کم تجربه هستند. اکثر آنان اولین بار است که یک کسب و کار را راه اندازی می کنند. به همین علت اهداف غیر واقع بینانه دارند. می خواهند خیلی زود به نتیجه برسند و ثروتمند شوند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رخشان مهر
مشاور بازاریابی

زمانی که شما قصد تصمیم‌گیری درباره رویکردهای بازاریابی دیجیتال خود را دارید، وقتی که به مشکلی در پیاده‌سازی ابزارهای بازاریابی خود برخورد کرده‌اید، یا اصلاً می‌خواهید کمی بهتر مسیر دیجیتالی که پیش رویتان است را بشناسید، آن وقت است که خدمات مشاوره نوین می‌تواند برای شما مناسب باشد. مشاور بازاریابی …

رخشان مهر
مشاور دیجیتال مارکتیگ

امروزه در دنیایی زندگی میکنیم که روزانه میلیونها انسان شروع به کار و تجارت می کنند . میلیونها انسان با تفکر متفاوت و خواسته های بیشمار، جذب تفکر انسانها به سوی خود تنها با تبلیغات هدفمند می شوند.    DIGITAL MARKETING  یا همان بازاریابی اینترنتی به انواع تبلیغ محصول /خدمات …

رخشان مهر
مشاور کسب و کار

مشاوره کسب و کار چیست ؟ مشاوره به معنی دریافت کمک حرفه ای و کسب اطلاعات لازم از افرادی است که صاحب تخصص و دانش در زمینه ی خاص هستند. دریافت اطلاعات و کسب مشاوره در همه ی زمینه می تواند کارساز و کارگشا باشد؛ مسائل پزشکی، درمانی، تحصیلی، علمی، …